Lokalizacja: Puszczykowo k. Poznania

Powierzchnia użytkowa: 169,3 m2

 

Niezwykły projekt okrągłego domu zrodził się z pasji do nietuzinkowych wnętrz.

Dom powstał na planie koła, a motywem do jego powstania było wyjątkowe postrzeganie świata przez inwestorów. Większa kumulacja pozytywnej energii w środku domu, bardziej przyjazne środowisko – to przesłanki, które stały za decyzją o wyborze nietypowej formy.

Zaprojektowanie wnętrz do tego niezwykłego, dwukondygnacyjnego domu stanowiło duże wyzwanie zarówno projektowe jak i technologiczne.

Punkt centralny stanowi kominek, od środka budynku promieniście kształtują się ściany poszczególnych pomieszczeń.  Elementem wydzielającym strefę kuchenną od wypoczynkowej jest wyspa a także linearne formy, w postaci drewnianych lamelek. Kolorystyka bazuje na neutralnych odcieniach bieli, szarości i beżu. Dodatki dopełniają, a jednocześnie mogą zmienić charakter wnętrza.

W całym domu zostało zastosowane ogrzewanie promiennikami ciepła, które stanowią estetyczne, białe panele podsufitowe. Dzięki temu na ścianach nie muszą wisieć grzejniki które często inwestorzy starają się ukryć. Umożliwiło to szersze możliwości w kompozycji wnętrza.

 

Projekt powstał we współpracy z architektami : Jagodą Spychałą i Filipem Astem.

 

ul.Grunwaldzka 160/715 61-309 Poznań